28 aprilie Ziua Internaţională a Sănătății și Securităţii în Muncă, desemnată de Organizaţia Internaţională a Muncii

Mesaj din partea Primarului Comunei Satulung cu ocazia Zilei Internaționale a Sănătății și Securității în  Muncă.

        În fiecare an, pe 28 aprilie, Organizația Internațională a Muncii (OIM) sărbătorește Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă. Sănătatea și securitatea în muncă ne privesc pe toți, motiv pentru care  punem accentul pe continuarea eforturilor depuse de OIM pentru ca locurile de muncă din instituție și din comunitatea noastră să fie sigure și să țină pasul cu schimbările majore din toate domeniile de activitate. Totodată suntem alături de victimele accidentelor de la locul de muncă și atragem atenția asupra importanței sănătății și securității ocupaționale și de a construi o cultură a prevenției la locul de muncă.

PRIMARUL COMUNEI,

Mureșan Bujorel Vasile

0 Comentarii

Niciun comentariu

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top
Sari la conținut