Acțiune de igienizare și strângere a gunoaielor de pe raza comunei

După o iarnă lungă, comuna noastră are nevoie de o curățenie generală, care este deja în curs. Am organizat acțiunea ce presupune igienizări şi strângerea gunoaielor aruncate la întâmplare cu beneficiarii de ajutor social, pentru că dorim cu toții să locuim într-o comună curată și aspectuoasă.

Tuturor ne place să trăim în curățenie, dar este important să o și menținem. Acest lucru indică respectul pe care îl purtăm celor de lângă noi, iar pentru toate acestea, este necesară contribuția fiecărui locuitor.

Rugăm pe această cale, ca cetățenii să sesizeze pe cei care aruncă necontrolat peturi de plastic, gunoaie menajere.

Primar

Mureșan Bujorel Vasile

0 Comentarii

Niciun comentariu

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top
Sari la conținut