Campanie de prevenire și combatere a noului coronavirus susținută financiar de Consiliul Județean Maramureș

Kiturile cu materiale de protecție pentru categoriile de persoane vulnerabile din Comuna Satulung ajung la beneficiari.

Distribuirea efectiva  a kiturilor este posibilă cu sprijinul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgenta al Primariei Satulung.

Fiecare astfel de kit cuprinde măști, mănuși, dezinfectanți, dar și produse pentru igiena personală. Beneficiarii acestui proiect sunt persoanele care au împlinit vârsta de 65 de ani, persoanele care beneficiază de ajutor social, persoanele cu venituri reduse, persoanele cu dizabilități sau însoțitori ai acestora, precum și alte categorii de persoane defavorizate/nevoiașe.