1 Iunie Ziua Copilului

Astăzi este Ziua Internațională a Copilului, o zi specială pentru noi toți, pentru că bucuria și bogăția noastră cea mai de preț sunt copiii. Copii sunt viitorul fiecărei familii și viitorul comunității noastre. De aceea este datoria noastră, a tuturor, a Primăriei Comunei Satulung, a cadrelor didactice şi a părinților să oferim copiilor tot ce este mai bun pentru ei.

1 Iunie este o zi deosebită pentru fiecare dintre noi, indiferent de vârsta la care ne aflăm.

Indiferent de problemele cu care ne confruntam, noi cei mari, copiii nu trebuie să le simtă, ei trebuie să se bucure de frumusețea vârstei, iar inocența și bucuria lor să ne dea putere să trecem peste orice obstacol.

Dragi copii, această zi vă este dedicată şi vă mulţumim pentru că ne umpleţi în fiecare secundă sufletele de bucurie. La mulți ani copii, să vă bucurați din plin de copilărie și de această zi specială!

Primar