Informare chestionar Reactualizare Plan de Amenajare a Teritoriului Județean (PATJ) Maramureș

Consiliul Județean Maramureș vă aduce la cunoștință că se află în etapa elaborarii studiilor de fundamentare pentru documentația de amenajarea teritoriului „Reactualizare Plan de Amenajare a Teritoriului Județean (PATJ) Maramureș”, plan care în conformitate cu Legea nr. 350/2001, cu modificările și completările ulterioare, are caracter director şi reprezintă expresia spaţială a programului de dezvoltare socio-economică a judeţului. Planul de amenajare a teritoriului judeţean se corelează cu Planul de amenajare a teritoriului naţional, cu Planul de amenajare a teritoriului zonal, cu programele guvernamentale sectoriale, precum şi cu alte programe de dezvoltare.

Chestionarul poate fi completat accesând următorul linkhttps://survey.alchemer.eu/s3/90456094/PATJ-Maramures